2018 10 05 wineta


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/nowogard/ftp/invest.nowogard.pl/templates/gk_magazine/lib/framework/helper.layout.php on line 156

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/nowogard/ftp/invest.nowogard.pl/includes/application.php on line 536
  • Kategoria: Uncategorised
  • Super User
  • Odsłony: 18690

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą inwestycyjną Gminy Nowogard

Położenie Nowogardu przy ważnej trasie komunikacyjnej Szczecin-Gdańsk (droga krajowa nr 6), w bliskiej odległości od przejść granicznych, portu lotniczego w Goleniowie oraz bazy promowej w Świnoujściu, jest jednym z podstawowych walorów gospodarczych miasta i gminy.

Niezwykle ważny jest także całkowity brak zagrożeń ekologicznych, co m.in. wynika z funkcjonowania miejskiej oczyszczalni ścieków oraz Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami. Warto dodać, że w mieście działają podstawowe instytucje publiczne, w tym filie urzędów powiatowych oraz banki.

Gmina Nowogard jako partner Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej posiada teren inwestycyjny o powierzchni 20,19 ha, położony przy drodze krajowej nr 6, bezpośrednio przylegający do węzła komunikacyjnego obwodnicy Nowogardu. W planie zagospodarowania przestrzennego teren ten przeznaczony jest na działalność produkcyjną, magazynową i zabudowę usługową.

Przedsiębiorcy podejmujący działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości od 35% do 55% poniesionych nakładów inwestycyjnych lub dwuletnich kosztów pracy.

Uchwałą Rady Miejskiej Nr IV/18/11 z dnia 26 stycznia 2011r. przedsiębiorcy tworzący nowe miejsca pracy związane z nowymi inwestycjami na terenie gminy Nowogard są zwolnieni z podatku od nieruchomości. Zwolnienie z podatku od nieruchomości przysługuje przedsiębiorcom, którzy utworzą miejsca pracy w okresie do 3 lat od daty zakończenia inwestycji.

Przedsiębiorco!

Decydując się na inwestowanie w Nowogardzie, wybierasz:

  • zwolnienie z podatku CIT w ramach działalności w specjalnej strefie ekonomicznej,
  • zwolnienie z podatku od nieruchomości nawet na okres 10 lat,
  • pomoc Urzędu Miejskiego w procedurach administracyjnych.